Menü
Alışveriş Sepetim

Blog

29 May Piyano Nedir?
0 153
Piyano Nedir? Piyano ahşap bir kasadan, fildişi kaplı tuşlardan, tellerden ve tellerin ucundaki tahta çekiçlerden oluşan akustik klavyeli bir enstrümandır. Ayrıca Piyano 17. Yüzyıl’ da Bartolomeo Cris..
24 May Kehribar Nedir?
0 168
Kehribar Nedir? Kehribar, kozalaklı ağaçların reçinelerinden meydana gelir. Reçinelerin fosilleşmiş halleridir. Kehribarın içerisinde fosilleşmiş çiçek, böcek, yaprak bulunmaktadır. Hafif ve yumuşaktı..
24 May Çini Nedir?
0 332
Çini Nedir? Çini bir diğer anlamıyla sırlı kap, pişirilen toprağa önce yapılmak istenilen şekil verilen daha sonrasında ona uygun belirlenen motiflerle süslenen bir el sanatıdır. Bu el sanatını icra e..
22 May Bateri Nedir?
0 246
Bateri Nedir? Bateri ritim tutmaya yarayan, zil ve davullardan oluşan, çalarken akıcı, dengeli ve koordineli olmayı gerektiren bir müzik aletidir. Kökü Fransızcadan gelen bateri kelimesi yerine davul ..
21 May Yazılım Nedir?
0 170
Yazılım Nedir? Yazılım ; çeşitli ve farklı amaçlara yönelik olarak üretilmiş elektronik aletlerin istenilen biçimde çalışması için kendi içinde, birbirleriyle veya farklı ortamlarla etkileşiminde kull..
21 May Gitar Nedir?
0 223
Gitar Nedir? Gitar dünyada kullanılan en yaygın telli  müzik aletlerinin başında gelen, elle veya pena ile çalınabilen, genellikle sağlam yapılı, akustik ses üretmeye müsait abanoz, gül, akağaç, maun,..
29 Nis Bağlama Nedir?
0 659
Bağlama Bağlama tarihi çok eskilere dayanan telli bir müzik aletidir. Tekne, göğüs ve sap olmak üzere üç ana kısımdan oluşur. Yapımında dut, ardıç, kestane, ceviz, gürgen gibi ağaçlar kullanılır. Mız..
27 Nis Müzik Aletleri
0 232
Müzik Aletleri Müzik aletleri ses üreten, sesin farklı kalıplarda düzenli bir şekilde çıkmasını sağlayan cihazlardır. Müzik aletleri ile müzik sesleri oluşturabiliriz. Müzik sesinden kasıt sesin tını..
05 Nis Lületaşı
0 1126
Lületaşı Nedir ? Lületaşı, gözenekli ve nemli bir yapıya sahiptir. Gözenekli yapısı sayesinde çıkarıldıktan sonra da nemli yapısını korur. Nemli yapıya sahipken işlenmesi kolay olan bir maden türüdür..
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)